Bombki karczochy krok po kroku

Szklane bombki to tradycyjne klasyczne ozdoby choinkowe. Jeśli chcesz nieco urozmaicić wygląd bożonarodzeniowego drzewka zamiast bombek kupionych w markecie postaw na wstążkowe ozdoby świąteczne zrobione samodzielnie. Karczochy są oryginalne, stosunkowo proste w wykonaniu i świetnie prezentują się na każdej choince.

Co będzie nam potrzebne do wykonania wstążkowej bombki?

– styropianowa kula (tak duża w zależności od tego jak dużą bombkę chcemy uzyskać),
– dużo kolorowych wstążek (najlepiej atłasowe tasiemki),
– garść szpilek (mogą być najprostsze szpilki krawieckie),
– nożyczki (do podcinania materiału),
– naparstek (bardzo przydatny).

Dodatkowo możemy wykorzystać cekiny, brokat, kokardki.

Wykonanie krok po kroku

Wstążki potnij na równe kawałki. Najlepsza długość to około 3 -4 cm. Kiedy używamy szerszych tasiemek, kawałki powinny być odpowiednio dłuższe. Przypinanie rozpoczynamy od środka, tutaj w zupełności wystarczy mały kwadracik, mocujemy go kilkoma szpilkami.

Kolejne kawałki tasiemek składamy jednocześnie zagniatające końce palcami. Kolejne wstążeczki mocujemy szpilkami. Istotne, by kolejne warstwy bombki były idealnie dopasowane do poprzednich.

Następne warstwy wstążek możemy zrobić używając tasiemek innych kolorów. Ciekawym połączeniem jest na przykład złoto i czerwień, zieleń z szarością lub srebro połączone z granatem. Możemy oczywiście łączyć dowolną ilość kolorów.

karczochyKiedy jesteśmy w połowie bombki zaczynamy układać wstążki tak samo po jej drugiej stronie. Łączenie dwóch stron warto wykonać z jednej dłuższej tasiemki. Dodatkowo bombkę zdobimy dekoracyjnie zawiązaną kokardką.

Mile widziane są nie tylko miksy kolorów, ale również wielkości tasiemek oraz sposoby ich upinania. Bombki można dodatkowo ozdobić cekinami, brokatem, diamencikami lub też szpilkami zakończonymi kolorowymi końcówkami. Z tasiemek można zrobić mini różyczki lub gwiazdki i podpiąć je do bombek. Choinkę udekorowaną karczochami warto ozdobić także resztkami wstążek, których nie wykorzystaliśmy do robienia bombek. Wstążeczki wystarczy upiąć na końcach gałązek.

Ładne bombki to nie tylko świetna świąteczna dekoracja Twojego domu. Jeśli nie masz pomysłu na świąteczny prezent dobrym pomysłem jest podarowanie samodzielnie wykonanej bombki. Zawieś ją na specjalnym stojaku i podaruj bliskiej osobie.